13 października w naszym przedszkolu  6 latki miały swoje wielkie święto, tego dnia odbyło się pasowanie na Starszaka. Oczywiście świętowało całe przedszkole, mimo iż maluszki nie mogły nawet być obserwatorami tego iście podniosłego wydarzenia.  Dzieci w obecności swych pań oraz pani dyrektor z wielką radością deklamowały wiersze oraz piosenki. Bohaterzy tego dnia mieli również do wykonania test sprawdzający ich wiedzę, z którym znakomicie sobie poradzili. Na zakończenie uroczyście ślubowali:

Ja, starszak dzielny,

będę zawsze uśmiechnięty.

będę słuchał wszystkie panie

i zjadał całe śniadanie.

Będę dbał o zwierzęta i chronił kwiaty,

aby nasz świat był piękny i bogaty.

Będę grzecznie się bawił i pilnie uczył-

żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił.

Po złożonym ślubowaniu pani dyrektor pasowała przedszkolaków na „Starszaków”.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy a wszystkie przedszkolaki wzięły udział w poczęstunku z tej okazji. Nie zabrakło oczywiście w tym dniu życzeń dla pracowników przedszkola z okazji DEN oraz pięknych rysunków przedstawiających Panie w wykonaniu najmłodszych.