Dziś w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy nową w tym roku szkolnym przygodę z książką i słuchaniem bajek czytanych przez Panią Iwonka z biblioteki w Daniszynie. Pani Iwonka przygotowała dziś dla nas zajęcia plastyczno-literackie w ramach projektu „Z książką od najmłodszych lat”, który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Głównym bohaterem naszych zajęć był „Tupcio Chrupcio” – niesamowicie miła myszka stworzona przez Elizę Piotrowską. Dziś poznaliśmy „Tupcia Chrupcia” i jego przedszkolną przygodę „Przedszkolak na medal”. Najwspanialsze w Tupciowych sprawach jest to, że mieliśmy niedawno przyjemność osobiście poznać autorkę tej wspaniałej serii – Elizę Piotrowską.

Po przeczytaniu bajki Pani Iwonka sprawdziła wiedzę naszych przedszkolaków o przeczytanych przygodach Tupcia Chrupcia, a następnie przeprowadziła dla nas zajęcia plastyczne. Dzieci starsze samodzielnie wykonywały Tupcia Chrupcia i ozdabiały swoje prace przyniesionymi przez Panią Iwonkę artykułami plastycznymi, a maluszki podjęły próbę pokolorowania znanej wszystkim dzieciom – przemiłej myszki.