Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w grupie Mądre Sówki🦉🦉

Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. 🚑🚑 W Naszym Przedszkolu z tej okazji w piątek przeprowadziliśmy ciekawe zajęcia, których tematyką było udzielanie pierwszej pomocy.🩺👨‍⚕️💉Przedszkolaki zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyły ułożenie w pozycji bezpiecznej oraz poznały zasady jakimi postępuje „świadomy bezpieczny przedszkolak”. Dzieci wiedzą, jak zareagować gdy w ich otoczeniu znajdzie się osoba potrzebująca. Była nauka i zabawa w ramach której „ratowaliśmy” nasze koleżanki oraz kolegów z naszej grupy– już wiemy jak wykonać „resuscytację” to jest bardzo ciężkie słowo, więc zamieniamy je na „ratowanie serduszka”. Przypomnieliśmy sobie również jak poprawnie wzywać służby ratunkowe poprzez numer alarmowy 112 .

Jeden, jeden, dwa każde dziecko ten numer zna …

Musimy pamiętać, że pierwsza pomoc jest niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy katastrofy, ale przede wszystkim w zwykłym, codziennym życiu. ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża.