Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia w naszym  przedszkolu prawie przez cały dzień bawiliśmy się w krainę bajkowych postaciBajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Były również zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę.  Były bajki na dużym ekranie współczesne i ciut starsze, były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz słuchanie bajek opowiadanych przez „figurki” z różnych bajek. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami, za co zostały nagrodzone medalami, które przekazała nam Pani Iwonka, która miała być z nami w tym szczególnym dniu-jednak z uwagi, ze w ostatnim czasie przybywa chorych przełożyliśmy spotkanie na inny termin.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać, więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.