Dzisiaj mamy 19 września i to oznacza, że mamy Międzynarodowy Dzień Emotikona

A czym jest ten emotikon?

Wiele źródeł podaje, że słowo “emotikon” pochodzi od angielskich wyrazów emotion i icon. Błąd! Nazwa ta powstała w połączeniu emotion i console, w skrócie con. (konsola, klawiatura). Dlatego tylko forma emotikon (nie emotikona) jest po polsku, poprawna językowo. Mało, kto wie, że pierwszy znaczek pojawił 30 marca 1881 roku w satyrycznym magazynie „Puck”. Profesor Scott Fahlaman pierwszy raz użył komputerowego emotikona 19 września 1982 o godzinie 11.44. Stąd właśnie, na tę datę przypada święto tych minek. W pierwotnym zamyśle emotki powstały, aby ułatwić w wirtualnej komunikacji przekazywanie emocji. Psychologowie twierdzą, że używanie tych znaczków ma dobry wpływ na budowanie znajomości on-line. Odwzajemnianie uśmieszków budzi bardzo pozytywne emocje odbiorcy. Okazało się, że każdy przedszkolak zna te żółte kuleczki, którymi opisujemy nasz nastrój! Zatem podczas zadań i zabaw nikt nie miał trudności w odgadywaniu emocji wyrażonych za pomocą emotikonów.

W dzisiejszych czasach codziennie wyrażamy swój nastrój właśnie przy pomocy tych żółtych minek, ale czy umiemy rozmawiać o tym co czujemy? Dzisiaj nasze przedszkolaki spróbowały rozpoznać i nazwać to, co czują w różnych sytuacjach. 🙂☹️😠😮  Nie brakło prac, zabaw z żółtymi balonami i oczywiście zdjęć (za wykonanie przepięknej foto-ramki dziękujemy tatusiowi Antosia Pustkowskiego). Pozytywne emocje wzbudziła w nas (tajemnicza przesyłka 😉 ryza papieru ksero 😊 z dowcipnym wierszykiem- dziękujemy mamusi Pawełka i Marceliny p. Marcie Bestry) )