Dziś w naszym przedszkolu świąteczno-majowy apel – grupa „Mądrych Sówek” przygotowała dla maluszków patriotyczne przedstawienie. Dziś dowiedzieliśmy się i opowiedzieliśmy o tym jak dlaczego świętujemy 1, 2 oraz 3 maja.

Choć nie każdy z nas pamięta, po co są majowe święta – każdy wie, że są bardzo ważne. A dlaczego? Już opowiadamy…

1 Maja to Święto Pracy – jest dniem, w którym nie tylko mamy okazję odpocząć i spotkać się z bliskimi, ale jest przede wszystkim jest dniem upamiętnienia tego, jak dzielni ludzie z Chicago, ze Stanów Zjednoczonych walczyli o to, by dalsze pokolenia nie musiały spędzać w pracy 12 godzin dziennie.

2 Maja to Święto Flagi – często pada pytanie, dlaczego nasza flaga jest biało-czerwona. I tutaj niebywale ważna jest znajomość legendy o powstaniu państwa Polskiego.

Karolek i Lech Czech i Rus legenda dla dzieci 🇵🇱 – YouTube

3 Maja to Święto Konstytucji 3 Maja – czyli ustanowienia dokumentu, który jest bardzo ważny dla każdego Polaka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 📷