Projekt „Gramy zmysłami” ma na celu angażowanie dzieci w różnorodne aktywności, które stymulują ich zmysły, rozwijając tym samym ich kreatywność i zdolności motoryczne. Jednym z punktów programu jest „Brudne zadanie”, w ramach którego dzieci mają okazję malować farbami rękami. To nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały sposób na rozwijanie zdolności manualnych i sensorycznych.

Malowanie farbami rękami pozwala dzieciom na bezpośredni kontakt z materiałem, co daje im poczucie swobody i zachęca do eksperymentowania z kolorami i teksturami. Dzieci mogą tworzyć różnorodne wzory, mieszając farby i odkrywając, jak różne kolory łączą się ze sobą. Ta forma aktywności jest także świetnym ćwiczeniem dla małych mięśni dłoni, co jest istotne dla ich rozwoju motorycznego. Ponadto, malowanie rękami wspiera wyrażanie emocji i rozwijanie wyobraźni. Dzieci uczą się, że mogą tworzyć coś własnego, co daje im poczucie wartości i satysfakcji. Wprowadzenie takiej aktywności w ramach projektu „Gramy zmysłami” jest doskonałym sposobem na połączenie nauki i zabawy, co z pewnością przyczyni się do wszechstronnego rozwoju uczestników.