Dzień Hipopotama w przedszkolu to wyjątkowa okazja, aby dzieci mogły poznać te fascynujące zwierzęta w sposób zabawny i edukacyjny. Organizując taki dzień, przygotowaliśmy różnorodne zabawy i gry, które nie tylko rozweselą maluchy, ale również wzbogacą ich wiedzę. Jedną z propozycji może była gra memory, w której dzieci musiały znaleźć pary kart przedstawiających hipopotamy w różnych sytuacjach. Ta zabawa rozwija pamięć oraz koncentrację, a jednocześnie wprowadza dzieci w świat hipopotamów. Kolejną ciekawą zabawą była „Ja mam! Kto ma?”, która polega na łączeniu kart w odpowiedniej kolejności. Każda karta zawiera jedno pytanie i jedną odpowiedź, np. „Ja mam hipopotama w wodzie. Kto ma hipopotama jedzącego trawę?”. Ta interaktywna gra uczy dzieci współpracy, słuchania oraz logicznego myślenia. Dzięki niej przedszkolaki mogą również dowiedzieć się więcej o codziennym życiu hipopotamów, ich zwyczajach i środowisku, w którym żyją. Były również gry matematyczne, liczyliśmy hipopotamy na obrazkach, dodawaliśmy i odejmowaliśmy od nich ich liczby, a także porównywanie wielkości różnych przedmiotów z hipopotamami. Dzięki takim aktywnościom dzieci uczą się podstaw matematyki w sposób przyjemny i angażujący. Na koniec dnia podzieliliśmy się z dziećmi ciekawostkami, np. że hipopotamy spędzają większość dnia w wodzie, aby chłodzić swoje ciała, czy to że mimo swojej masywnej budowy, potrafią biegać z prędkością do 30 km/h. Taki Dzień Hipopotama na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków!