W piątkowy dzień (07.10.2022r.) w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą wyjątkowego święta- Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Uśmiech poprawia nastrój. Uśmiechanie się do siebie działa jak włącznik dobrego humoru. Uśmiech łagodzi stres. Uśmiech pełną twarzą (ustami i oczami) „leczy” przykre doświadczenia i łagodzi skutki stresu. Śmiech dotlenia. Poprawia krążenie krwi i pracę serca, płuc i mięśni. Śmiech ma działanie przeciwbólowe i zmniejsza napięcie mięśni. Zwiększa produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. Tego dnia przedszkolaki starały się zachować dobry humor i uśmiech na twarzy. W każdej grupie na dzieci czekało wiele zabaw i pląsów przy muzyce do którego biletem wstępu był uśmiech od ucha do ucha. Nie zabrakło też „Wilka i Zająca” na dużym ekranie, który od lat rozśmiesza do łez. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców.