16 października 2023 roku minęło 45 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Również dla nas przedszkolaków była to okazja dla małego świętowania. Tegoroczny XXIII Dzień Papieski związany jest z tematem Cywilizacji życia. Dzień Papieski w naszym przedszkolu obchodzimy, co roku. Obchodzenie Dni Papieskich są wyrazem naszej wdzięczności Świętemu Janowi Pawłowi II. Pani Maja (nasza katechetka) to uroczyste zajęcie rozpoczęła rozmową o Papieżu i drodze, jaką każdy z nas za przykładem Jana Pawła II, może dojść do świętości. Trzeba przyznać, że starszaki wykazały się dużą wiedzą na temat Ojca Świętego. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci poznały życiorys Karola Wojtyły, zaśpiewały „Barkę”, oglądały krótki film o Papieżu. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał obrazek z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II.