Dziś w naszym przedszkolu słodki dzień – Dzień Naleśnika. Choć to uwielbiane przez dzieci danie wywodzi się ze starożytnej Grecji, kojarzone jest z Francją, a dlaczego? Ano dlatego, że pierwszy przepis na naleśniki został opublikowany we francuskiej książce kucharskiej – prawie 500 lat temu – w 1540 roku. Dzieci poznały historię oraz przepis na naleśniki. Wiedzą, że istnieją różne rodzaje naleśników, są naleśniki „na słodko” oraz „na słono”, z naleśników mogą powstać różne potrawy, takie jak, np. krokiety. Prócz garści naleśnikowych informacji graliśmy w memory, w grę „Ja mam! Kto ma?” oraz tworzyliśmy naleśniki z ulubionymi dodatkami. Co to byłby za Dzień Naleśnika bez naleśników – więc dziś na obiad jedliśmy przepyszne naleśniki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego smakowitego święta.