Dziś tj. 16 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości
i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.
Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciu poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi.
Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i tworzyliśmy kropkowe obrazki, nie zabrakło kodowania na dywanie, ( ale to już tylko grupa starszaków) i zdjęć z kropkami.
BYŁO  KOLOROWO  I  RADOŚNIE.