Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Bociana Białego – poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tych wspaniałych ptaków, dowiedzieliśmy się co jedzą bociany, gdzie możemy je spotkać, ile żyją lat, ile ważą, gdzie tworzą swoje gniazda i wiele wiele innych. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy bocianie piosenki, rozwiązywaliśmy bocianie zagadki oraz zadania.
Lecz cóż to byłby za Dzień Bociana Białego bez niego… wybraliśmy się więc na wycieczkę do naszego lokalnego bocianiego gniazda, a tam czekał na nas – wspaniały on – bocian biały, z pięknymi długimi czerwonymi nogami i czerwonym dziobem ptak.

Nasza wycieczka do bocianiego gniazda była urozmaicona, gdyż po drodze spotkaliśmy Pana Roberta i Pana Janka, którzy pokazali nam prześliczne źrebaczki oraz ich mamy, poznaliśmy wszystkie konie, które znajdują się w ich gospodarstwie. Ogromnie dziękujemy za możliwość przeżywania tych wspaniałych emocji, nasze dzieciaki ogromnie kochają zwierzęta i możemy śmiało powiedzieć, że była to o wiele lepsza wycieczka niż się spodziewaliśmy 🐴❤