Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się tradycyjnie w kościele św. Wojciecha w Jankowie Zaleśnym mszą św. dziękczynną odprawioną przez księdza proboszcza Jacka Piekielnego z poświęceniem chleba i wieńca dożynkowego. Parafianie, goście licznie dotarli na święto plonów pomimo deszczu. Zajęli miejsca pod dużymi namiotami albo nie zważając na pogodę, odwiedzali stoiska,  gdzie zaopatrywali się w specjały przygotowane przez gospodynie.

Oczywiście był też program artystyczny, w którym nie zabrakło naszych wspaniałych przedszkolaków. Zaprezentowaliśmy dwa tańce: „Słoneczko jasno świeci” oraz „Tańcuj, tańcuj”. Podczas naszego występu „roztańczyliśmy się i rozklaskaliśmy” wszystkich biorących udział w biesiadzie dożynkowej. Zapewne każdemu się nasz występ podobał, a po występie dostaliśmy gromkie brawa.