Dzieci z Naszego Przedszkola wraz z Paniami miały dziś (12.08.2023r.) zaszczyt wziąć czynny udział w „Dożynkach-Daniszyn 2023”, które jak nakazuje nasza polska tradycja są zwieńczeniem ciężkiej pracy rolników i ich rodzin. To jedno z najpiękniejszych świąt rolniczych. Uroczystość ta traktowana jest, jako ukoronowanie mozolnej i wymagającej poświęcenia pracy na roli.

Nasze przedszkolaki w przepięknych strojach, wierszem, tańcem i piosenką, zaprezentowały repertuar artystyczny. Było bardzo uroczyście. Trzeba przyznać, że prezentacja zgromadziła pod sceną duże grono widowni, która gromkimi brawami podziękowała młodym artystom za widowiskowy występ.
Serdeczne podziękowania należą się Rodzicom przedszkolaków, którzy mimo wakacji zgodzili się na udział dzieci w dożynkach, a Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. Nie mogło nas dziś zabraknąć gdyż wiemy, że poprzez udział dzieci w dożynkach to okazja do wzbudzania od najmłodszych lat u dzieci szacunku do chleba oraz ciężkiej pracy rolników, a także nauki dzieci tradycji ludowych, tak ważnych w naszej kulturze.