Dziś w środowy poranek zawitała do nas Pani Iwonka – mimo deszczowej i wietrznej aury, weszliśmy dziś w kolejny dzień z książką. Pani Iwonka przedstawiła nam budowę książki, poznaliśmy nowe pojęcia, takie jak: kapitałka, trzon, grzbiet, wklejka, obwoluta. Dzieci z ciekawością słuchały o tym jaką drogę musi przejść pomysł, aby stał się książką. Niektórym z nas wydaje się, że książka to tylko zapisany zeszyt, a tak naprawdę za każdą książką kryje się pomysł, inspiracja, autor, ilustrator, grafik, redaktor, korektor, wydawca i wielu, wielu innych ludzi, którzy po powstaniu owej książki, muszą zadbać o to, by została ona poprawnie wydrukowana i również sprzedana. Uwielbiamy spotkania z Panią Iwonką, bo prócz tego, że czyta nam historie, które spotykają bohaterów książek, to dzieli się z nami ogromną wiedzą, którą posiada na temat książek. Zawsze dobiera dla naszych przedszkolaków odpowiednią opowieść do tematyki dnia i angażuje się tak bardzo, żebyśmy zapamiętali jak najwięcej. To dzięki Pani Iwonce poznajemy wspaniałych autorów, nie osobiście, ale dzięki historiom, które piszą, a nasz książkowy tydzień – uzmysławia nam to, że to dzięki jej pracy, dzięki propozycjom, które dla nas wybiera, zaczynamy uwielbiać bohaterów książek i ich autorów tak bardzo, że czekamy z zapałem na kolejne historie.