Wszystkie zdjęcia z wycieczki możemy zobaczyć klikając w poniższe linki.

https://photos.app.goo.gl/hdETauaiyF3eeA369
https://photos.app.goo.gl/f4ZnumXTFYTVXvxf7

W dniu 12 maja 2022 roku, wszystkie dzieci z naszego przedszkola, wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Daniszynie, aby poznać tajniki pracy strażaków oraz złożyć spóźnione życzenia z okazji Dnia Strażaka.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych, neutralizacji gniazd owadów oraz udzielają pierwszej pomocy.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112.

Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki oraz wziąć udział w symulacji gaszenia pożaru prawdziwym wężem z wodą. Na zakończenie tej niezwykle edukacyjnej wycieczki dzieci otrzymały  słodki upominek.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. Dziękujemy naszym strażakom z OSP Daniszyn za poświęcony czas oraz cenną lekcję.