4 października obchodzony jest „Światowy Dzień Zwierząt”.
W naszym przedszkolu również uczciliśmy ten dzień, który miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Odbywały się również rozmowy na temat bezdomnych zwierząt i sposobów udzielania im pomocy. W każdej grupie Panie przekazując informacje nt. zwierząt opierały się na doświadczeniach dzieci. W każdej grupie oczywiście nie zabrakło prac plastycznych, zabaw i piosenek nt. zwierząt oraz wszystkie dzieci utrwaliły zasady bycia przyjacielem zwierząt. 

Aby być przyjacielem zwierząt należy pamiętać o kilku zasadach:
1. Nigdy nie bij, nie szarp ani nie krzywdź zwierząt!
2. Karm swoje zwierzę odpowiednim pokarmem!
3. Zanim kupisz zwierzaka, przeczytaj o nim książki, poradniki!
4. Nie wyrzucaj zwierzęcia na dwór, nie oddawaj go do schroniska. Ono będzie za tobą tęsknić!
5. Nie sprzedawaj zwierząt – przyjaciół się nie sprzedaje!