23 kwietnia obchodzony jest „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”.  Święto to zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO i jest to doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Ten dzień w naszym przedszkolu odbył się dwuetapowo. Maluszki wraz z panią Mają omówiły korzyści i wartości płynące z czytania książek oraz wysłuchały wybranej bajeczki na terenie przedszkola, a grupa Starszaków wybrała się do daniszyńskiej biblioteki by uczcić to święto.  

Wycieczka do biblioteki była kolejną okazją do rozbudzenia zainteresowań książką. Dzieci poznały etapy jej powstawania, poznały budowę książki i rodzaje książek oraz zapoznały się z zasadami korzystania z nich. Czytane przez panią Iwonkę opowieści cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci uważnie śledziły perypetie bohaterów przeczytanych bajek i nie miały najmniejszych kłopotów z odpowiedziami na pytania, jakie padały ze strony czytających a dotyczył tekstów. Nie zabrakło oczywiście edukacyjnych bajek o książkach na dużym bibliotecznym ekranie.  Nasze przedszkole zawsze chętnie uczestniczy w spotkaniach z biblioteką, by propagować codzienne czytanie i obcowanie dzieci z książką od najmłodszych lat. Tym bardziej można stwierdzić, iż każdy nasz dzień w przedszkolu opiera się na przygodzie z książką i nie sposób się bez niej obejść.  Starszacy na koniec sami stwierdzili, że poznając litery niebawem staną się z pewnością prawdziwymi czytelnikami.