Dziś, tj. 16 maja 2024r. gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Pszczelarz, która prowadzi własną pasiekę- Pasieka Benity -https://www.facebook.com/profile.php?id=100063454960388 . Pani Bernadeta odwiedziła nas ze swoim wnukiem Jakubem, który mimo swoich dopiero 9 lat jest pasjonatem pszczelarstwa.  Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym, co robią, ile żyją i jak zachowują się w ulu, oraz jaki jest z nich pożytek. Pani Pszczelarz opowiedziała dzieciom, jak trzeba dbać o pszczele rodziny, w jaki sposób my ludzie możemy pomóc przetrwać pszczołom. Opowiedziała dzieciom, że są różne rasy pszczół oraz różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem, zapachem. Opowiedziała o tym, jak pszczoły zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę. Wyjaśniła dzieciom, czym się różni osa od pszczoły. Przedszkolaki mogły obejrzeć z bliska akcesoria pszczelarza: specjalny kapelusz, strój, rękawice, dymkę, ramki z miodem, zajrzeć do wnętrza ula i obejrzeć plaster miodu. Dzieci zadawały szereg pytań, na które Pani Bernadeta opowiadała w przystępny sposób dla dzieci. Na zakończenie spotkania Jakub i Pani Benia pokazali nam jak robi się świeczkę z wosku pszczelego. Na pamiątkę wszyscy otrzymaliśmy otrzymały słoiczek miodu.

Serdecznie dziękujemy Pani Pszczelarz Bernadecie Płokarz ( Pasieka Benity) oraz Jakubowi za miłą, pełną wrażeń wizytę i poświęcony czas.