Nasze Przedszkolaki biorą aktywny udział w realizacji projektu „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”.

W lutym nasze Mądre Sówki i Pracowite Pszczółki zrealizowały zadania z modułu I – „W KRAINIE MUZ”, a dokładnie wybraliśmy się do KINA i to Kina niemego. Na początku Panie zapoznawały dzieci z historią kina w dostępnym dla nich zakresie (filmy nieme, rodzaje animacji itp.) Dzieci obejrzały bajkę nagraną współcześnie „Czerwony Kapturek” a jako drugi film obejrzały fragmenty filmu niemego „Brzdąc” z Charlie Chaplinem w roli głównej. Mimo, iż film ten i sposób jego nagrania należy już do historii, co chwila dzieci wybuchały gromkim śmiechem, film się tak podobał, że nawet maluszki prosiłyby jeszcze chwilę pooglądać. A potem dzieci bawiły się w nieme kino odgrywając scenki pantomimiczne.  Musimy obcować ze sztuką nawet w trudnych czasach pandemii, by każdemu Przedszkolakowi z kulturą było do twarzy…