7 września gościliśmy panią Iwonkę z biblioteki. Jak co roku planujemy owocną współpracę z biblioteką w Daniszynie. Spotkania z bibliotekarką lub wizyty w bibliotece zgodnie z planem współpracy zostały umieszczone w harmonogramie: uroczystości i Dni szczególnych. Dziś pani Iwonka zgodnie z planem przeczytała dzieciom bajkę braci Grimm: „Stoliczku nakryj się”.  Dzieci wysłuchały historii młodzieńca, który wyrusza w świat w poszukiwaniu szczęścia. W swojej wędrówce znajduje pracę u różnych rzemieślników. Za sumienną pracę otrzymuje niezwykłą zapłatę. Radość nie trwa jednak długo. W drodze powrotnej do domu młodzieniec trafia do karczmy, gdzie zostaje oszukany przez chciwego karczmarza. Do akcji wkraczają kije – samobije i młodzieniec odzyskuje swoją własność.

Bajka przybliżyła dzieciom rzemiosła takie jak młynarz, stolarz i szewc. Pokazała, że ciężka praca zostaje sowicie wynagrodzona, a człowiek chciwy i nieuczciwy poniesie karę.

Po wysłuchaniu bajki Pani Iwonka rozdała przygotowane kolorowanki, które również były ilustracjami podczas czytania bajki. Bardzo dziękujemy pani Iwonce. Mamy nadzieję, że nic nam nie przeszkodzi w realizacji środowych spotkań.