Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że czytanie książek to nie tylko ciekawy, ale i zdrowy nawyk, którego warto uczyć wszystkie dzieci od najmłodszych lat. Czytanie nie tylko stanowi doskonałe ćwiczenie dla naszego mózgu
i wzbogaca słownictwo, ale także rozwija wyobraźnię oraz poprawia pamięć i koncentrację.
W zeszłym roku w związku z pandemią musieliśmy wstrzymać się od wizyt w bibliotece i nie mogliśmy zaprosić Pani Iwonki do nas. W tym roku korzystając z „małego światełka”, czyli pisma z MEiN, które omówiło kwestie zaproszenia gości do przedszkola pani dyrektor zaprosiła panią Iwonkę na czytanie dzieciom. Jaka była radość z odwiedzin okazało się, że niektóre dzieci nie były jeszcze w bibliotece. Tym bardziej umocniło nas w przekonaniu, ze takie „czytające” wizyty to konieczność. Oczywiście spotkanie ów było inne niż zawsze, nie mogliśmy zbliżać się zbyt blisko do naszego gościa, a czytanie nie odbyło się na raz do obu grup tylko Pani Iwonka wpierw odwiedziła maluszków później starszaków. W drugim tygodniu pobytu w przedszkolu omawiane były kwestie bezpieczeństwa tak wiec i czytane opowiadania były zgodne z tematyką tygodnia. Pani Iwonka przeczytała dzieciom opowiadania o Fenku, z serii bezpieczeństwo. Maluszki posłuchały opowiadania z morałem o przygodzie Fenka, który pobiegł za piłka na ulice, a starszacy oprócz twego posłuchały przygód Fenka „Znam swój adres”.  Mamy nadzieję, ze wkrótce znów będziemy mogli posłuchać czytanych opowiadań przez Panią Iwonkę, ze w tym roku uda nam się zorganizować wiele takich „lekcji”, a być może uda nam się odwiedzić bibliotekę, czego sobie i Pani Iwonce życzymy.