29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji pani dyrektor Gminnej Biblioteki w Gorzycach Wielkich, Edyta Denkowska odwiedziła dzieci z naszego przedszkola, którym przeczytała opowiadanie „Marysia i wesoły dzień w przedszkolu”. Czytanie nie odbyło się na raz dla wszystkich grup. Najpierw czytano maluszkom, a później starszakom. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o przygodach Marysi, po czym zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Oczywiście, nie mogło zabraknąć kolorowanek, słodkiej niespodzianki i podziękowań. Gorąco zachęcamy rodziców do codziennego głośnego czytania dzieciom gdyż nie tylko wspieramy rozwój psychiczny i intelektualny dzieci, ale sami też często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym tekstem. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

Dzień Głośnego Czytania za inaugurował przygodę z Małym Misiem,  czyli realizację projektu

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”