Zbliża się Święto Niepodległości. 11 listopada to ważna data dla każdego z nas. Odzyskanie niepodległości w 1918 roku, odmieniło życie Polaków, sprawiając, że możemy obecnie żyć w niepodległej Polsce. 🇵🇱105 lat temu odrodziła się niepodległa Polska. Odzyskanie niepodległości w listopadzie 1918 roku jest jednym z najdonioślejszych wydarzeń ponad tysiącletnich dziejów państwa polskiego. Po 123 latach niewoli spełniło się marzenie wielu pokoleń Polaków, pozbawianych nadziei na wyrwanie się spod jarzma obcego panowania. W naszym przedszkolu zajęcia edukacyjne mówiące o ojczyźnie, „lekcje” patriotyzmu prowadzone są systematycznie, gdyż wiemy, że warto od najmłodszych lat zapoznawać dzieci z tradycjami i dniami szczególnymi.

Dziś uroczystość gdzie nie zabrakło hymnu, piosenek i wierszy oraz wspólnego wywieszenia flagi na zewnątrz przedszkola oraz bajki o odzyskaniu niepodległości, a jutro po raz kolejny śpiewamy hymn w ramach akcji MEiN #SzkołaDoHymnu.

Niech żyje Polska!