11. listopada 1918 – to data, którą powinien znać każdy Polak. Tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycję oraz patriotyzm – dziś, tj. 10. listopada 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki świętowały ten wyjątkowy dla nas – Polaków – dzień. Od rana maluszki robiły kotyliony, a starszacy w tym czasie farbami malowały Polskę. Następnie w każdej grupie odbyły się rozmowy na temat odzyskania niepodległości. Celem takich zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Wzięliśmy również dziś udział w akcji „Szkoła, przedszkole do hymnu”. Dzieci z Paniami dokładnie o godzinie 11:11 odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, którzy przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków 🙂