Święty Mikołaj w przedszkolu, mikołajkowy dzień – to pierwszy i drugi dzień czerwonego świętowania, a dziś nadszedł trzeci dzień – Czytające środy z biblioteką – kolejna mikołajkowa przebieżka, tym razem – poznaliśmy bajkowe historie naszych bohaterów. Pierwszą książką, którą przeczytała dla nas Pani Iwonka, był fragment „Bajek z Kraju Mikołajów”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki, więc poznaliśmy również krótką rymowankę o „Dzielnym Reniferku”. Tematyka mikołajkowa jest nam ogromnie bliska i ją uwielbiamy, a dzieci w rękach naszej zaprzyjaźnionej bibliotekarki zobaczyły jeszcze jedną bajkę, tym razem autorstwa Barbary Supeł „Gwiazdka! Nie przeszkadzać!”, więc dzieci poprosiły o jej przeczytanie i w skupieniu wysłuchały opowiadania. Nasza nieoceniona Pani Iwonka zadbała również o rozwój motoryki małej naszych milusińskich i przygotowała dla nas mikołajkową pracę plastyczno-techniczną, którą dzieci z ogromną radością wykonały. Na zakończenie tego trzeciego czerwonego dnia – zagraliśmy w memory oraz ułożyliśmy domino, zagraliśmy również w grę „Ja mam! Kto ma?”. Był to kolejny, ogromnie krótki mikołajkowy dzień… A dlaczego krótki? Dlatego, że w naszym przedszkolu niesamowicie szybko mija czas 😉