Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. W piątek 30. kwietnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta. Zatem zajęcia we wszystkich grupach poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik: mapę Polski, flagę i godło.

W postawie na baczność cała społeczność (każda grupa osobno oczywiście) zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Symbole narodowe – jak Flaga biało-czerwona, godło Polski z Białym orłem w koronie na czerwonej tarczy, to symbole podkreślające charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Każdy przedszkolak wie, że to one jednoczyły Polaków w trudnych historycznych chwilach w kraju i poza granicami. Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.