We wtorek 24 października 2023 r. pod okiem strażaków z OSP Daniszyn została przeprowadzona próbna ewakuacja. Wszystkim dzieciom i pracownikom udało się sprawnie opuścić budynek przedszkola. Celem takich akcji jest nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej popłochu i przerażenia. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki,  personel oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Daniszynie. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Po przeprowadzonej ewakuacji dzieci miały możliwość obejrzenia samochodu strażackiego oraz zadać pytania strażakom dotyczącym ich ważnej i trudnej pracy. Na zakończenie strażacy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. Dziękujemy druhom strażakom z OSP Daniszyn.