Dziś w naszym przedszkolu bawimy się wraz z projektem „Gramy zmysłami”. Pierwsze zadanie to – sensoryczny tor przeszkód. Nasza ścieżka sensoryczna wypełniona została różnorodnymi materiałami naturalnymi (m.in. kora, orzechy, liście, szyszki, żołędzie, kasztany, mech).🍂 Spacer po naszej ścieżce, to sposób na rozwój wyobraźni i zmysłu dotyku oraz poprawienie równowagi i koordynacji ruchowej przedszkolaków.🍂🌲 Jesienna ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód który prowadzi do świata przyrody i zmysłów, który odkrywamy na okrągło. 🍂🍂 Ścieżka to nic innego, jak urozmaicone podłoże, po którym można chodzić i odkrywać bogactwo doznań. W tym dniu na pierwszy ogień.. oczywiście w celu sprawdzenia ścieżki, wyruszyła nasza Pani Dyrektor. 🍂 Było bardzo wesoło i dynamicznie, co można zaobserwować na zdjęciach oraz filmiku😄 Sensoryczny tor przeszkód oprócz wsparcia rozwoju zmysłów wpływa także na pracę mózgu, który odbiera i przetwarza dochodzące do niego bodźce.🌲🌲