W dniu dzisiejszym Przedszkolaki zrealizowały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. 🍂Tym razem odbyły się zabawy z masą plastyczną. Masa sensoryczna pozwala rozwinąć sprawność manualną, działa terapeutycznie i uspokajająco. Tworząc masę plastyczną zachęcamy dzieci do wąchania, dotykania, obserwowania oraz poznawania świata wokół za pomocą zmysłów. Z przygotowanej przez nas masy solnej dzieci formułowały wybrane przez siebie kształty. ❤️ Korzyści płynące z zabaw z masami plastycznymi, są bardzo szerokie. Lepienie usprawnia pracę rąk i palców, wyrabia prawidłowy nacisk i ćwiczy precyzyjność. Nasze przedszkolaki miały możliwość zabawy z kolorową masą solną rozwijając przy tym zmysł wzroku i węchu. Odgadywały jakie składniki zostały wykorzystane do zabarwienia masy. W tym dniu dzieci wykazały się dużą wyobraźnia oraz kreatywnością. 🧸