Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskich zabaw jednak wiadomo nie od dziś, że przedszkola nie mają ferii, jednak w tych dniach do przedszkola uczęszcza mniejsza grupa naszych podopiecznych, którzy brali udział w wielu ciekawych zabawach i zajęciach. Czas szybko mija, że nim się spostrzegliśmy mamy półmetek ferii, zatem pozostał tylko tydzień.

Codziennie nasze Panie wymyślają nam szereg ciekawych zabaw i doświadczeń. Wszystkie zabawy w minionym tygodniu odbyły się pod hasłem „Zabawy zimowe”. Bawiliśmy się na śniegu, były zabawy i doświadczenia w wykonywaniu masy solnej, wykonywaliśmy przeróżne bałwanki z przeróżnych materiałów, był konkurs na wspaniałe budowle z klocków lego. I oczywiście bawimy się, bawimy… tańczymy, śpiewamy (nawet po angielsku;) i oczywiście pozdrawiamy pozostałych kolegów i koleżanki i przesyłamy wierszyk:

,„Kto bezpiecznie się bawi

w kłopoty nie wpada,

Pamiętajcie moi mili,

żebyście cali

i zdrowi po feriach

do przedszkola wrócili.”