22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt , święto, które ma na celu zwrócenie uwagi na prawa i dobrostan zwierząt na całym świecie. 🦊🐈🦊To doskonała okazja, aby zastanowić się nad tym, jak traktujemy zwierzęta i co możemy zrobić, aby poprawić ich sytuację. W tym dniu wybraliśmy się do biblioteki, żeby wspólnie z Panią Iwonką omówić i celebrować dzisiejszy dzień. Rozpoczęliśmy oczywiście od rozmowy o naszych pupilach. A później Pani Iwonka przeczytała nam kolejne przygody – Samochodzik Franek pt. ” Zabawa z psem”. 💗Dowiedzieliśmy się, jakie przygody spotkały Franka podczas zabawy z psami. Pani Iwonka przygotowała dla nas zagadki o zwierzątkach, które tym razem trudno było nam zgadnąć… ale wspólnymi siłami daliśmy radę. Oglądaliśmy również książeczki o pieskach i kotkach oraz innych zwierzątkach. A na końcu wszystkie dzieci wykonały piękne maski. 🐈🦊