Dzień 25 listopada 2020r. był inny niż wszystkie, bo to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym  roku ze względu na stan epidemiologiczny dzieci nie mogły przynieść ze sobą ukochanych maskotek, ale alternatywa do pokazania kolegom swojego misia były zdjęcia przesłane przez rodziców, które stworzyły krótki filmik. Każda grupa obchodziła to święto w swojej sali . Sale zostały na ten dzień   udekorowane.  Bawiliśmy się przy piosence ,,Pokochaj pluszowego misia”. Aby poznać historię święta, przedszkolacy obejrzeli prezentację multimedialną. W ciekawy sposób dowiedziały się o gatunkach niedźwiedzi żyjących na świecie ich pożywieniu i ciekawostkach z ich życia.

     Nie zabrakło też informacji o najpopularniejszych bajkowych niedźwiadkach. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych misjach. Następnie uczestniczyły w opowieści ruchowej ,,Misie w lesie”. Nie zapomnieliśmy też o zabawie ze śpiewem ,,Stary niedźwiedź mocno śpi” Również nie zabrakło małego ‘co nieco” jak mawiał ulubiony mis dzieci Kubuś Puchatek”. Po czym dzieci przystąpiły do prac plastycznych: dzieci młodsze uczyły się rysować misie, a starszacy zrobili olbrzymi plakat misia, który składał się z wielu kartek A4.      Zapewne ten dzień pozostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków

Zapraszamy na krótką relację z Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu ????https://youtu.be/E34RvFDapP4