Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu minął na wspaniałej i wesołej zabawie. Niestety z uwagi na bezpieczeństwo, wynikające z trwającej pandemii – dzieci w tym dniu nie przynosiły misiów z domu. Na szczęście nic nie stanęło nam na drodze, byśmy mogli poznać historię pluszowego misia oraz misie z różnych bajek. W wesołej atmosferze bawiliśmy się przy śpiewie piosenek o misiach. Następnie w ramach zabawy „Niezwykła zagadka” dzieci ze starszej grupy rysowały sylwetę misia pod dyktando słowno-pokazowe. Przy okazji tego wspaniałego dnia „Miś” przypomniał nam o formach grzecznościowych oraz konieczności ich stosowania. Mądre Sówki wykonały również „Misie-Słomki”, które później wykorzystały w zabawach badawczych z wodą i sokiem (z podkreśleniem walorów zdrowotnych picia samej wody). Pani Arleta przygotowała dla dzieci piękne naklejki z misiami, żebyśmy zawsze pamiętali o tym, że Pluszowe Misie są niezwykle ważne!