Dnia 18 listopada 1928 r. narodziła się Myszka Mickey wymyślił ją Wolt Disney. Pewnego dnia w domu w Kansas City na biurko Disneya wskoczyła mała mysz. Animator polubił ją i doszedł do wniosku, że mogłaby zostać bohaterem jego kreskówek. Postanowiliśmy uczcić to święto i dnia 18 listopada został po raz pierwszy zorganizowany w naszym przedszkolu „Dzień Myszki Miki”. Wszystkie dzieci tego dnia, ubrały rzeczy z motywem Myszka Miki. Zabawom nie było końca, dzieci były poszukiwaczami rzeczy należących do Myszki Miki, rozwiązywały zagadki, prezentowały swoje ubrania, kolorowały Myszka Miki i Myszka Minni i oczywiście ogladały na dużym ekranie filmy z Myszką Miki. Oglądając te „stare” bajki salwom śmiechu nie było końca. Na zakończenie były zdjęcia w foto budce. Dzień z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. Mamy nadzieję, że za rok również uda nam się zorganizować ponownie taki wspaniały dzień.