Dzień Miłośników Pluszaków, a w zasadzie Dzień Miłośników Pluszowych Zwierzątek (z ang. Plush Animal Lover’s Day) potocznie zwany jest Dniem Pluszaka lub Dniem Maskotki. Uwaga! Wszystkie pluszowe zabawki uprzejmie proszą, aby nie mylić ich święta z Dniem Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada.

Dzień Miłośników Pluszaków to święto nie tylko dzieci. Bywa, że wielu dorosłych zbiera serie pluszowych misiów czy postaci z bajek.

Dzień Miłośników Pluszaków to doskonała okazja, żeby podziękować pluszowym ulubieńcom za ich nieocenioną pomoc. Pluszowi przyjaciele pomagają, gdy nam smutno lub nie możemy zasnąć. Bywają także powiernikami naszych największych dziecięcych tajemnic. Zatem nie w sposób było ominąć obchody tego dnia w naszym przedszkolu. Od samego rana było miło i puszyście każdy z przedszkolaków przyniósł ze sobą ulubioną pluszową maskotkę (a bywało, że z jednym właścicielem do przedszkola przywędrowały nawet 2-3 maskotki. Było tulenie, opowiadanie o swych mięciutkich przyjaciołach. Były rebusy, szukanie ukrytych maskotek i co najważniejsze maskotki tańczyły i pląsały z wszystkimi przedszkolakami.