Z okazji obchodzonego 18 października Dnia Poczty Polskiej i Dnia Listonosza zaprosiliśmy do naszego przedszkola gościa- pana Listonosza. Z uwagi, iż „nasz” Pan Listonosz ma wiele obowiązków nie mógł do nas przyjść na zajęcie. Jednak dla naszych Pań żadne zajęcie nie jest za trudne i tak Pani Klaudia przybliżyła nam zawód Listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Dowiedzieliśmy się, jak należy poprawnie zaadresować list, gdzie przykleić znaczek na kopercie. Były rebusy, zagadki i wiersz, nie zabrakło również pląsów przy piosence „Listonosz” oraz bajki „Listonosz Pat”.  Po przybyciu pana Roberta wręczyliśmy laurkę, słodkie małe, co nieco oraz kwiatek. Po wizycie naszego gościa dzieci podczas zabaw dowolnych chętnie bawiły się w Pocztę z wykorzystaniem akcesoriów pocztowych.