„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…” – od tych słów piosenki rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Kredki. 🖍️🖍️🎨Dzieci poznały różne rodzaje kredek: świecowe, ołówkowe, ołówkowe dwustronne oraz akwarelowe. Omówiliśmy również wszystkie kolory kredek po angielsku. Następnie dzieci wysłuchały Bajkę pt. „Najpiękniejsza kredka w świecie” – Bajkowa Planeta. Która kończy się wierszykiem…

Każdy z was jest najpiękniejszy
i najpiękniej wyglądamy,
kiedy razem na obrazku
swoje barwy odbijamy!🎨

Nie zabrakło również zabaw w układanie kredek od najmniejszej do największej, segregowania według kolorów oraz przeliczania kredek. 🎨🖍️

Kredki to niezwykłe narzędzie, które otwiera przed dziećmi pełen wachlarz możliwości wyrażania myśli i uczuć poprzez barwne, fantazyjne obrazki. Dziecięce radości z kredek przeradzają się w fascynującą podróż po świecie kolorów.