„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…” – słowa tej piosenki wybrzmiewały dziś w naszych salach. Dzieci poznały różne rodzaje kredek: świecowe, ołówkowe, ołówkowe dwustronne, akwarelowe, pierwsze kredki – które „w ogóle nie przypominają kredek” 🙂 Starszacy budowali „kredkowe” konstrukcje, a maluszki wykonywały pracę plastyczną według własnego pomysłu.
Dzień Kredki to szczególne święto dla przedszkolaków, to święto jednych z najlepszych ich przyjaciół, to właśnie od kredek wszystko się zaczyna. Dzięki kredkom nasze maluchy ćwiczą odpowiedni chwyt narzędzia kreślarskiego, dzięki używaniu różnych rodzajów kredek, np. ołówkowe czy świecowe, dzieci uczą się, że dla każdego rodzaju muszą zastosować inny nacisk dłoni, jednymi kredkami koloruje się łatwiej, innymi trudniej.
Pamiętajmy, że kolorowanie nie jest najważniejsze i nie każdy musi je lubić, ale gdy je polubimy sprawia nam niezwykłą radość.