Popatrz na swój cień i przypomnij sobie,
że jest ktoś bliższy niż cień —
i to tak jasny, że niewidzialny,
a tak dobry, że najcichszy,
a tak kochany, że w twoje serce
ciągle zasłuchany…
— To twój Anioł Stróż —

2.10 obchodziliśmy Dzień Anioła Stróża. Dzieci dowiedziały się, że każdy ma swojego Anioła Stróża, który się nim opiekuje oraz chroni od zła i niebezpieczeństw. W grupie maluszków dzieci słuchały opowiadania o tym jak Aniołek dostał skrzydełka i aureolkę by móc się szybko przemieszczać a starszacy wysłuchali kilka wierszy, których bohaterem był Anioł Stróż.  Maluchy wyszukiwały obrazów, które znają i mają w domu a starszacy m.in. zapoznały się z nazwali Aniołów w różnych językach. Wielka przyjemność sprawiło dzieciom wykonanie swoich Aniołków podczas pracy plastycznej. Nie zabrakło również piosenki „ Aniele, aniele niebieski posłańcu’’ oraz modlitwy „Aniele Boży…”