W dniu dzisiejszym wybraliśmy się do Biblioteki, gdzie wspólni z uczniami Szkoły Podstawowej w Daniszynie świętowaliśmy XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jest to największe czytelnicze święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, mobilizujące do aktywnej promocji czytelnictwa. W tym roku pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”📖📗📚

W tym dniu czytała dla nas: Pani pedagog szkolna, Anna Wasiak i nauczycielka języka polskiego, Urszula Drygas oraz uczniowie klasy VI. W związku z nadaniem imienia Miłośników Przyrody Szkole Podstawowej w Daniszynie, tematem dzisiejszego spotkania była przyroda. 🌳🌲Wysłuchaliśmy opowiadania i wierszyki o przyrodzie i zwierzętach, które pełnią ważną rolę w edukacji młodego czytelnika. Uczą empatii, wrażliwości i szacunku dla zwierząt i otaczającej nas przyrody. Rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy i prace plastyczne. Na zakończenie wszyscy otrzymali medal „Przyjaciela Zwierząt”.🐎🦊🐷