Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya.  

W naszym przedszkolu uroczystość tę świętowaliśmy we wtorek 7 listopada. Tego dnia przedszkole opanowały bajkowe postacie. Widzieliśmy wróżki, księżniczki, Koniki Pony, Mądrą Sowę z Kubusia Puchatka, królowały pieski z Psiego Patrolu, policjanci, rycerze i wiele innych bohaterów z literatury dziecięcej.  Dzień Postaci z Bajek rozpoczęliśmy od wizyty w daniszyńskiej bibliotece, gdyż zostaliśmy zaproszenia na przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu uczniów klasy 4, których przygotowała pani Jowita Lis. Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania ich gra aktorska była iście profesjonalna.

Po powrocie do przedszkola bawiliśmy się również wspaniale, były quizy muzyczne z cyklu „Jaka to melodia?” gdzie odgadywaliśmy muzyczne przeboje z przeróżnych bajek oraz zabawy z cyklu „Familiada”. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o bajkach i bohaterach bajek.   

Nie zabrakło również zabaw przy dźwiękach muzyki, gdzie dzieci zaprezentowały swoje stroje.
Świat bajek od dawna jest źródłem nie tylko rozrywki, lecz także inspiracji i edukacji wielu pokoleń. Od pierwszego filmu animowanego „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” z 1937 roku po najnowsze produkcje, Disney wciąż kreuje postacie, które stają się nieodłącznym elementem dziecięcych wspomnień i marzeń. Był to bardzo udany dzień już dziś nie możemy doczekać się zabaw z okazji tego święta, które będą za rok.