Jak wiemy Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych, więc 31 stycznia 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się wyczekiwany przez przedszkolaków bal karnawałowy. Kolorowe stroje, piękny wystrój i wesoła muzyka spowodowały miłą atmosferę balu.  Mogliśmy się również czuć bardzo bezpiecznie gdyż na bal przybyło aż 5 „policjantów”, „strażak” i „Pani Doktor”. Nie zabrakło oczywiście pięknych księżniczek, króla czy czarownic oraz wróżek.  W przedszkolnej Sali znaleźć można było Spider-Manów, Batmanów czy innych bohaterów z serii Super Hero. Fruwały motylki, pszczółki, nie sposób było zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sal, skoczna muzyka wprowadzały dzieci w radosny nastrój oraz zachęcały wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem  balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. W ramach relaksu i odpoczynku wysłuchaliśmy książeczki „Marysia i strój karnawałowy”, która specjalnie dla nas przyszła przeczytać pani Iwonka. Wysłuchaliśmy przygód Misi Marysi, która poszukiwała zaginionej ukochanej przytulanki, przebierała się w różne kostiumy i w wyobraźni stała się piratką, księżniczką, rycerką, super bohaterką. Oczywiście nieustannie towarzyszy jej wesoły psotny chomik Gryzek. Bez niego na pewno byłoby mniej kłopotów, ale i znacznie mniej zabawy.  Bardzo dziękujemy pani Iwonce, że zechciała kolejny raz nas odwiedzić i umilić nam czas bajką.
Jak to na balach bywa nie zabrakło słodkich przekąsek, słodkich nagród za piękne stroje.  Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!