Od wielu lat w Naszym przedszkolu istnieje tradycja wystawiania „Jasełek” w okresie Świąt Bożego Narodzenia pod niezmiennie tym samym hasłem: „Jasełka dla Środowiska”. Gościliśmy Pana Wójta Piotra Kuroszczyka, Radnych Gminy Pawła Małuszka i Zenona Janasa. Wśród gości zaproszonych nie zabrakło również księży: ks. kan. Marka Czekaja oraz ks. Tomasza Flajszera. Gościliśmy Sołtysów, przedstawicieli sklepów lokalnych i KGW, pracowników emerytowanych przedszkola (Anielę Wierzyk, Stanisławę Płonka oraz Marię Kusicielek), przedstawicieli OSP z pobliskich miejscowości, pracowników Ośrodka Zdrowia i Apteki, Pana Sylwestra Kląskałę, P. Małgosię Dudek oraz Panią Iwonkę Jankowską, twórczynie ludowe i zarazem członkinie zespołu Jankowianie Zaleśni.

W tym roku przedstawienie jasełkowe zawierało w sobie sporą dawkę nienaruszającego i niebanalizującego historię Bożego Narodzenia z małą dawką humoru, tańca i śpiewu.  Dzieci wzruszyły wszystkich gości swoimi słowami, pięknymi strojami i śpiewem. Przedszkolaki odgrywały role pasterzy, króli, świętej rodziny, aniołków a także samych siebie -dzieci, które z radością przychodzą do Pana Jezusa pojawił się również motyw diabła, który przegrał w swej walce z dobrem. Po przedstawieniu dzieci otrzymały brawa i gratulacje oraz mnóstwo słodyczy od zebranych gości.  To był niezapomniany występ i miło spędzony czas.

…………..*♫*.
………, • ‘*♥* ‘ • ,
……. ‘*• ♫♫♫•*’
….. ‘ *, • ‘♫ ‘ • ,* ‘
….’ * • ♫*♥*♫• * ‘
… * , • Merry’ • , * ‘
.* ‘ •♫♫*♥*♫♫ • ‘ * ‘
…’ ‘ • Christmas . • ‘ ‘ ‘
‘ ‘ • ♫♫♫*♥*♫♫♫• * ‘ ‘
…………..x♥x
…………….♥